Novinky

NÁŠ UV ROBOT A ČISTIACI ROBOT R3900 BOL PREDSTAVENÝ NA VEĽTRHU INTERCLEAN AMSTERDAM 2024

Na medzinárodnom veľtrhu Interclean Amsterdam 2024 sa zúčastnila aj spoločnosť LAB/DA INNOVATIONS, oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti B+N Reference Zrt., ktoré hneď v prvý deň predstavilo svoje najnovšie inovácie. Interclean je popredná svetová profesionálna platforma pre čistenie a hygienu.

B+N bolo ocenené letiskom v Budapešti ako najinovatívnejší poskytovateľ služieb

Slávnostné udeľovanie výročných cien letiska Budapešť odrážalo dôležitosť koordinovanej práce letiskovej komunity a jej partnerov. Na grandióznom podujatí prevádzkovateľ letiska poďakoval svojim partnerom za ich podiel na tom, aby sa medzinárodné letisko Ferenca Liszta stalo jedným z najlepších letísk v Európe.

Najväčší maďarský prevádzkovateľ zariadení ďalej expanduje v západnej Európe

Líder na domácom a regionálnom trhu FM B+N Referencia Zrt. pokračuje v posilňovaní svojej medzinárodnej prítomnosti mimo strednej a východnej Európy, pričom 40 percent tržieb skupiny pochádza zo zahraničných prevádzok už v tomto roku. Akvizíciou spoločnosti Sagad so sídlom v Taliansku získala maďarská spoločnosť nové poznatky z odvetvia, významné západoeurópske skúsenosti a novú zákaznícku základňu.

B+N UV-C robot – Výroba je v dosah

Prototyp interne UV-C dezinfekčného robota využívajúceho umelú inteligenciu je pripravený, a po nevyhnutných testoch, jeho výroba môcť začať tento rok . Rozvoj Oddelenia výskumu a vývoja maďarskej B+N Referencia Zrt . už priťahuje záujem v zahraničí .

Čo môžete očakávať v čistiacom priemysle v roku 2023? – B+N je pripravený na výzvy, ktoré nás čakajú

Najnovšia štúdia spoločnosti Interclean definuje 4 trendy v odvetví, na ktoré by si manažéri zariadení, odborníci na upratovanie a poskytovatelia služieb mali dávať pozor v roku 2023. Väčšina z týchto trendov je v súlade s ambíciami spoločnosti B+N Zrt., pretože nepretržite pracujeme na profesionálnych riešeniach odolných voči budúcim zmenám.

Veríme, že každý potrebuje zdravé a obývateľné prostredie“

B+N Referencia Zrt. má takmer tridsaťročnú históriu a rozrástla sa na poprednú maďarskú spoločnosť  zaoberajúcu sa správou zariadení. Základnými hodnotami, na ktorých je postavený úspech spoločnosti, sú transparentnosť, dokonalosť práce a zameranie na zákazníka.

FMnewsroom.com – Business správy B+N Zrt.

B+N Referencia Zrt. poskytuje svoje služby už v 7 krajinách regiónu. Ako medzinárodná spoločnosť považujeme za dôležité, aby boli správy o trendoch na trhu a o našej spoločnosti a dcérskych spoločnostiach ľahko dostupné našim partnerom a profesionálom. Preto sme založili vlastný online spravodajský portál.

B+N Referencia Zrt. sa stáva vedúcou FM spoločnosťou v regióne

Maďarská spoločnosť B+N Referencia Zrt. je vedúcou spoločnosťou v oblasti facility managementu (FM) v strednej a východnej Európe. Ako hovorí Ferenc Kis-Szölgyémi, generálny riaditeľ spoločnosti: „Je skutočne unikátne, že sme sa za posledného jeden a pol roka stali najdynamickejšie rastúcou maďarskou spoločnosťou v regióne.“

“Creating Better Places” v poľskej dcérskej spoločnosti B+N

Jedna z popredných konferencií poľského FM sektora sa nedávno konala vo Varšave. Prezentácie podujatia organizovaného Poľskou radou pre správu budov pod názvom „Creating Better Places“ sa dotkli tém a problémov, ktoré sú v súčasnosti považované za najdôležitejšie. Manažéri INWEMER, poľskej dcérskej spoločnosti B+N Referencia Zrt. sa tejto konferencie taktiež zúčastnili.

Inovácia B+N Referencia Zrt. v Maďarsku nemá obdobu: Smart Cabinet

Portfólio B+N Referencia Zrt. bolo rozšírené o novú službu: spoločnosť zaviedla jedinečnú inováciu v nemocnici v Hathane. Pomocou takzvaných „inteligentných skriniek“ môžu mať zamestnanci klienta „automaticky“ prístup k svojmu pracovnému odevu. 

B + N upratuje Reserved, House, Cropp, Mohito a Sinsay

Spoločnosť B+N Referencia Zrt. uzavrela zmluvu na poskytovanie upratovacích služieb pre obchody značiek Reserved, House, Cropp, Mohito a Sinsay nielen v Poľsku, ale už aj v Maďarsku. Je to veľká výzva, pretože naši kolegovia majú denne k dispozícii na vykonanie prác  iba 2 hodiny pred otvorením predajní.

Vplyv Metaverzu na trh s nehnuteľnosťami

B+N Referencia Zrt. bola zlatým sponzorom SEE Property Forum, ktoré sa nedávno konalo v Bukurešti. Viac ako 50 prezentujúcich sa zišlo, aby poskytli prehľad o situácii na trhu s nehnuteľnosťami v juhovýchodnej Európe na poprednej medzinárodnej konferencii o správe nehnuteľností v Rumunsku a regióne.

Profesionálna a podrobná analýza dát je najväčšou výzvou blízkej budúcnosti

Viedeň opäť hosťovala poprednú konferenciu o trhu nehnuteľností v regióne. Podujatie organizované v niekoľkých sekciách a za účasti viac ako 80 rečníkov poskytlo komplexnú analýzu tohto odvetvia priemyslu: okrem odborníkov zaoberajúcich sa facility managementom diskutovali o aktuálnych témach a nadjôležitejších trendoch budúcnosti aj investori, developeri, bankári a obchodní manažéri. Najvýznamnejšie posolstvo konferencie v jednej vete znie: „všetko sa mení“.

B+N získala v Slovinsku prestížne ocenenie

Slovinská dcérska spoločnosť B+N nedávno získala certifikát „Spoločensky zodpovedný zamestnávateľ“. Toto prestížne ocenenie sa udeľuje spoločnostiam, ktoré pôsobia v Slovinsku a reprezentujú spoločensky zodpovedné myslenie a konanie nielen vo svojich princípoch, ale aj v každodennej praxi.

Maďarská spoločnosť prevzala bulharskú FM firmu i-Facility EOOD

B+N Referencia Zrt. prevzala bulharskú FM spoločnosť i-Facility EOOD. Týmto krokom si firma upevnila už existujúcu pozíciu lídra na trhu v stredoeurópskom regióne.

Nové príležitosti v Českej republike: Historické budovy v správe dcérskej spoločnosti B+N

O Českej republike je známe, že je plná prekrásnych kultúrnych pamiatok, budov a inštitúcií. Dve z týchto výnimočných pamiatok upratuje  práve česká B+N.

ROBIN V ROBOT ARÉNE V AMSTERDAME

Interclean Amsterdam je jedným z najväčších svetových upratovacích priemyselných veľtrhov konferencií pre profesionálov, ktorého sa zúčasňujú najprestížnejší hráči z upratovacieho a hygienického priemyslu. Innovation Lab, Robot Aréna a Zero Waste Dome prinášajú do centra pozornosti najnovšie inovatívne riešenia, trendy a vývoj.

B+N REFERENCIA ZRT. NA KONFERENCII „PROPERTY X“

Konferenciu „Property X“ usporiadalo Portfólio v Balatonfüred v dňoch 8. – 9. júna 2022. Svetový trh s nehnuteľnosťami prechádza historickými zmenami, ktoré vyžadujú komplexné riešenia, preto sa konferencia dotkla aktuálnych tém, ako sú tradičné a flexibilné kancelárske riešenia, facility management, dopady a pohľady stavebníctva na domáci realitný trh. Jeden z účastníkov diskusie s názvom „Ako zareaguje trh facility managementu na najväčšie výzvy a vysoké ceny energií?“ bol Csaba Szij, zástupca generálneho riaditeľa B+N Referencia Zrt.

Ako čistiť – NEMOCNICU: Sme experti v systémovom a efektívnom upratovaní

Infekcie spojené so zdravotnou starostlivosťou sú celosvetovým významným problémom, ktorý každoročne postihne milióny pacientov. Tieto infekcie postihujú ako prostredie nemocníc s vysokými bezpečnostnými obmedzeniami, tak aj tie s miernejšími obmedzeniami, ale v prostredí s miernejšími obmedzeniami je miera infekcie približne dvakrát vyššia (15 zo 100 pacientov oproti 7 zo 100 pacientov). Navyše miera infekcie u […]

Prague Property Forum: Väčšina českých firiem priviedla svojich zamestnancov späť do kancelárie

Property Forum 2022 organizované v Prahe 10.mája je jednou z popredných akcií v Českej republike súvisiacu s nehnuteľnosťami v Českej republike. Na akcii vystúpili najuznávanejší odborníci na realitný trh. Jedným z najobľúbenejších účastníkov panelovej diskusie bol, popri ďalších známych odborníkoch, Libor Holík, generálny riaditeľ B+N Referencia Zrt. Česká republika a Slovensko. Názov diskusii bol ‚Flexibilný a digitálny – Kancelária budúcnosti‘.

Ďalšie prestížne uznanie pre Airport Service Budapest Zrt.

Slávnostný galavečer a odovzdávanie cien „Shape of Success“ sa na letisku Budapešť konal v posledných aprílových dňoch. Na tejto akcii boli ocenené podniky, ktoré sa podieľajú na úspešnej prevádzke letiska a to v niekoľkých kategóriách. Airport Service Zrt. vyhral kategóriu ,Najlepší poskytovateľ letiskových služieb´.

B+N Reference Zrt. zrekonštruovala v rekordnom čase 17 nemocníc v Budapešti

Maďarská vláda rozhodla, v jednom zo svojich výnosov z roku 2020, o renovácii štátom financovaných verejných nemocníc zahrnutých do programu ‚Zdravá Budapešť‘. O rozhodnosti kabinetu svedčí skutočnosť, že na tento projekt bola alokovaná čiastka 60 miliárd HUF, ktorá bola neskôr navýšená o 14,8 miliárd HUF. Sme hrdí na to, že B+N vykonáva komplexné renovačné práce.

Konferencia o stavebníctve 2022: udržateľnosť budov je stále dôležitejšia

V roku 2022 organizuje Porfolio už štvrtýkrát konferenciu ‚Stavebníctvo 2022‘, v Budapešti. Exkluzívna udalosť maďarského stavebníctva. B+N Reference Zrt. zastupoval Fit-out Director Péter Puskás.

Udržateľnosť zostane prioritou správy budov v roku 2022

B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES S.R.O prezentuje svoj pohľad na nadchádzajúci rok z pohľadu globálneho trendu udržateľnosti a prioritizácie služieb klientom.

B+N: KULTÚRNY PROJEKT

Nová múzejná štvrť v známom City Parku (Városliget) v Budapešti je významnou kultúrnou a turistickou atrakciou hlavného mesta. Novopostavené a zrekonštruované verejné budovy ponúkajú nový ústredný bod v Budapešti. Projekt Liget Budapest je v súčasnosti najväčším európskym projektom kultúrneho mestského rozvoja oceneným prestížnymi medzinárodnými oceneniami, ktorý kombinuje najväčší projekt parkovej a krajinnej architektúry v histórii Maďarska s programom rozvoja inštitúcií, ktorý nemá obdobu od obdobia veľkého milénia. Mestský park sa stal obývateľnejším miestom bohatým na renomované inštitúcie, opäť hodným svojej bývalej slávy.

ENVIRONMENTÁLNE POVEDOMIE, ÚSPORA ENERGIE A ZNIŽOVANIE NAŠEJ UHLÍKOVEJ STOPY SÚ NAJDÔLEŽITEJŠIE

V prvom štvrťroku 2022 dosiahla plocha, ktorú ponúka moderný kancelársky trh v Budapešti, celkovo 4 milióny metrov štvorcových. To bolo dôvodom, prečo Portfolio.hu diskutovalo na túto tému s odborníkmi na facility management a uverejnilo článok s názvom „Teraz je v stávke náš život! – Ďalších 10 rokov je na trhu nehnuteľností nepredvídateľných“.

BLÍŽI SA ROBOTIZÁCIA UV DEZINFEKCIE

Inovácie oddelenia výskumu a vývoja spoločnosti B+N Referencia Zrt. môže účinne pomôcť pri prevencii nemocničných infekcií, a tým sa môže výrazne zlepšiť bezpečnosť pacientov – hovorí Zsuzsanna Nagy, riaditeľka hygienických služieb a biologička Dr. Ágnes Ősz, vedúca výskumná pracovníčka v rozhovore pre IME (The Journal of Hungarian Interdisciplinary Medicine).

Aká je stratégia rastu B+N na českom a slovenskom trhu?

Je to necelých 9 mesiacov, čo B+N získala podiely ISS Group v strednej a východnej Európe, vrátane českých a slovenských spoločností, na ktoré dohliadate. Bola integrácia dokončená? Ako zmena vlastníctva ovplyvnila podnikanie?

B+N Referencia Zrt sa stala popredným poskytovateľom FM služieb v regióne strednej Európy

B+N Referencia Zrt. prevzala prevzala jednu z vlajkových lodí odvetvia facility managementu v Poľsku, t. j. INWEMER. Maďarský líder trhu sa týmto krokom dostal na vrchol aj v stredoeurópskom regióne.

Spoločnosť je regionálnym expertom na čistenie letísk

B+N Czeh Republic Facility Services, ako víťaz tendra vyhláseného v minulom roku, získala kontrakt na poskytovanie upratovacích služieb na Letisku Václava Havla v Prahe na ďalšie 4 roky od 1. januára 2022. „Bez preháňania sa dá povedať, že naša spoločnosť je špecialistom na čistenie letísk v regióne strednej a východnej Európy. Okrem letiska v Prahe […]

Ďalšie prestížne vyznamenanie pre B+N

Petra Nikolic, generálna riaditeľka B+N Slovinsko, získala ocenenie „Podnikateľka roka“ od Slovinskej obchodnej a priemyselnej komory za vysoko efektívne riadenie spoločnosti. Pani Nikolic bola ocenená v rámci „Dňa podnikateliek“, ktorý organizovala Slovinská obchodná a priemyselná komora v rámci série akcií „We Are the Next Generation“, ktoré zaviedla Európska komisia. Na „Dni podnikateliek“, ktorý sa tento […]

Property forum juhovýchodnej európy v Bukurešti

Na „South East European Property Forum“ organizovanom v Bukurešti zhodnotili experti situáciu ovplyvnenú pandémiou Covid-19. Našu spoločnosť zastupovala Angelica Pantilie, generálna riaditeľka B+N Rumunsko, na panelovej diskusii „Späť do kancelárií – nové stratégie na pracoviskách“. Moderátor zahájil diskusiu položením zásadných otázok, ktoré ľudí najviac zaujímajú: „Ako budú spoločnosti v budúcnosti organizovať hybridné pracovné modely?“ alebo […]

CEE Property Forum ve Vídni

Portfólio usporiadalo vo Viedni prednedávnom akciu „CEE Property Forum“, ktoré je od roku 2013 realitnou akciou číslo jeden v regióne. Jedna z najočakávanejších diskusií konferencie bola na aktuálne a budúce trendy kancelárskeho trhu. Našu skupinu firiem zastupoval Libor Holík, generálny riaditeľ B + N Česká republika a Slovensko. Počas diskusie s názvom „Flex je kľúčové […]

Ferenc Kis-Szölgyémi: “O našich zamestnancov sa dobre staráme”

Spoločnosť Portfólio zorganizovala 15. septembra 2021 konferenciu s názvom „Property Investment Forum“ v Budapešti. Jedna z najzaujímavejších panelových diskusií Real Estate Summitu 2021 bola na tému trh kancelárií v období po pandémii. Tejto diskusie sa zúčastnil aj pán Ferenc Kis-Szölgyémi, CEO spoločnosti B + N. Poprední znalci z oblasti diskutovali, okrem iného, ​​či sa osobný […]

Dr. Ágnes Ősz: Projekt uv dezinfekcie sme zahájili už pred pandémiou

Znížili sa alebo zvýšili náklady na facility management v období covidu? Čo ukazujú dáta? Čo môžeme očakávať od riešení v oblasti zdravia a hygieny na realitnom trhu a čo to znamená v praxi, to bola téma diskutovaná odborníkmi na štvrtom zasadnutí FM & Hybrid Office. Akcie sa zúčastnila aj Dr. Ágnes Ősz, výskumná pracovníčka B+N. Pracovná […]

B+N Referencia Zrt. získala Slovinskú pobočku ISS Group

Ďalší významný krok pre spoločnosť v Stredoeurópskom regióne. Budapešť 7 October 2021 – Na jar 2021 B+N Referencia Zrt. odkúpila od ISS Group jej pobočky v Českej republike, Slovensku, Rumunsku a Maďarsku. Týmto krokom sa maďarská spoločnosť stala jedným z najväčších poskytovateľov facility služieb v regióne. Ako logické pokračovanie tejto expanzie zakúpila spoločnosť 100% podielu […]

B+N referencia zrt. zahájila medzinárodnú expanziu

Spoločnosť B+N Referencia Zrt. odkúpila podiely ISS Group v Strednej a Východnej Európe

B+N: uv mobilná dezinfekcia môže začať vo vlakoch a električkách

B + N Referencia Zrt. vyvinula unikátne mobilné zariadenie UV sterilizácie, ktoré umožňuje rýchlu dezinfekciu vozidiel verejnej dopravy a prvých 20 kusov zariadení bolo vyrobených tento rok vo februári. Pomocou tohto zariadenia je možné zlikvidovať max. do jednej minúty 99,9% bežných patogénnych mikroorganizmov.