Novinky

Vplyv Metaverzu na trh s nehnuteľnosťami

B+N Referencia Zrt. bola zlatým sponzorom SEE Property Forum, ktoré sa nedávno konalo v Bukurešti. Viac ako 50 prezentujúcich sa zišlo, aby poskytli prehľad o situácii na trhu s nehnuteľnosťami v juhovýchodnej Európe na poprednej medzinárodnej konferencii o správe nehnuteľností v Rumunsku a regióne.

Jednou z hlavných tém podujatia bola jedna z najväčších výziev budúcnosti, t.j. vplyv Metaverzu na trh s nehnuteľnosťami. Podľa jednomyseľného názoru odborníkov je nevyhnutné, aby toto odvetvie hospodárstva bolo súčasťou tejto digitálnej revolúcie. Otázkou je, aké systémy a platformy sa oplatí používať na ukladanie a využívanie informácií.

B+N Referencia Zrt. bola zlatým sponzorom SEE Property Forum, ktoré sa nedávno konalo v Bukurešti

ESG

ESG bolo pochopiteľne jednou z tém konferencie. Je zrejmé, že investori do nehnuteľností kladú veľký dôraz na udržateľnosť. Ekologický prístup a ochrana životného prostredia sú v prípade novostavieb administratívnych budov čoraz dôležitejšie.

Globálny experiment na pracovisku

Od pandémie COVIDu prevládajú hybridné pracovné modely aj v juhovýchodnej Európe. Podľa prezentujúcich je kombinácia práce v kancelárii a homeoffice „globálnym experimentom na pracovisku“. V tomto ohľade je väčšina spoločností stále vo fáze hodnotenia tohto experimentu.

Rumunský trh s bývaním prekvitá

Poskytovanie údajov potrebných pre investičné stratégie v oblasti nehnuteľností je veľkou výzvou aj vo veku PropTech, Big Data a cloudových technológií. V súvislosti s tým dostalo publikum na konferencii veľa praktických rád.

Je skvelou správou, že rumunský trh s bývaním stále prekvitá a dopyt po kvalitných domoch rastie.

Logistika je víťazom COVIDu

Podľa odborníkov je logistika jasným víťazom globálnej pandémie. Dopyt po logistických oblastiach je poháňaný masívnym nárastom elektronického obchodovania.