Za takmer 30 rokov svojej existencie sa maďarská spoločnosť B+N Referencia Zrt. rozrástla na poprednú maďarskú spoločnosť v oblasti facility managementu, ktorá svojim klientom poskytuje komplexné FM služby. Spoločnosť sa už roky stabilne objavuje v rebríčku 500 maďarských firiem s najvyšším obratom. Medzi jej klientov patria prestížni predstavitelia maďarského korporátneho sektora, ako aj verejných inštitúcií. Akvizíciou spoločností ISS v strednej a východnej Európe sa v roku 2021 spoločnosť rozšírila a stala sa regionálnym poskytovateľom FM služieb. Okrem Maďarska pôsobí  v Českej republike, na Slovensku, v Rumunsku a Slovinsku. Akvizíciou poľskej FM spoločnosti INWEMER sa v roku 2022 stala popredným poskytovateľom služieb facility managementu v regióne strednej a východnej Európy. Táto pozícia bola posilnená v septembri 2022 akvizíciou bulharskej FM spoločnosti i-Facility EOOD. V roku 2023 spoločnosť ďalej posilnila svoju medzinárodnú prítomnosť mimo strednej a východnej Európy. Akvizíciou spoločnosti Sagad v Taliansku získala maďarská spoločnosť nové poznatky z odvetvia, významné západoeurópske skúsenosti a novú zákaznícku základňu.

 

Skupina B+N v číslach

680 ZAMESTNANCI
14 M Eur* OBRAT
*2023. údaje
140 ZÁKAZNÍCKE POBOČKY
800E M2

B + N Referencia Zrt. verí, že automatizácia a robotika budú mať v sektore facility managementu, rovnako ako vo všetkých ostatných oblastiach náročných na pracovnú silu čoraz väčší význam. Preto okrem neustáleho rozvoja svojich služieb kladie veľký dôraz na technologické inovácie. B + N Referencia Zrt. je jedinou spoločnosťou v oblasti Facility managementu v Maďarsku s oddelením výskumu a vývoja.

NAŠE HODNOTY

USILUJEME SA O ZDRAVÉ ŽIVOTNÉ
PROSTREDIE A LEPŠÍ SVET

V B + N veríme, že každý potrebuje zdravé a životaschopné prostredie, pretože to ovplyvňuje kvalitu jeho života doma aj v práci. Sme odhodlaní urobiť všetko pre to, aby sme to dosiahli a udržali.

CENÍME SI NAŠICH ZÁKAZNÍKOV A
ZAMESTNANCOV

Dodávame včas v súlade s rozpočtom a podľa našich najlepších schopností. Zameranie na zákazníka pre nás znamená, že naše služby sú šité na mieru a flexibilné, naše pracovné procesy sú transparentné a vždy pracujeme s integritou a odhodlaním a preukazujeme úctu všetkým našim zamestnancom. Rešpektovanie manuálnej práce je základnou hodnotou spoločnosti. B + N považuje za svoje spoločenské poslanie zvýšiť povedomie o dôležitosti upratovacích prác a bojovať za ich uznanie.

SME ODBORNÍCI VO FACILITY
MANAGEMENTE

Náš oddaný a zodpovedný tím odborníkov pracuje podľa najvyšších štandardov kvality a poskytuje našim zákazníkom pokoj v neustálom zabezpečovaní služieb.

SPRÁVAME SA AKO ZODPOVEDNÁ SPOLOČNOSŤ

Veríme, že je našou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby sme uchovali hodnoty nášho širšieho prostredia do budúcnosti. Preto neustále zdokonaľujeme naše procesy a metódy, aby sme minimalizovali náš vplyv na životné prostredie. Veríme, že technológiu, ktorú používame, môžeme uplatniť v záujme trvalo udržateľného rozvoja, a preto naše oddelenie výskumu a vývoja pracuje na vývoji robotiky.

TRANSPARENTNÉ A PREHĽADNÉ SLUŽBY

Naše pracovné postupy, finančný, právny a kvalitatívny súlad s predpismi sú pre našich zákazníkov plne sledovateľné.

EFEKTÍVNE RIEŠENIA

Služby facility managementu B + N poskytujú našim zákazníkom efektívne riešenia, či už v oblasti technológií, ľudských zdrojov alebo nákupu a logistiky. V každom prípade sú naše služby prispôsobené našim zákazníkom a poskytujú najvhodnejší rámec pre plodnú spoluprácu.

FINANČNÉ VÝHODY

 • základné informácie poskytované pre controlling v rámci plánovania-riadenia-spätného overovania
 • optimálna alokácia nákladov

TECHNICKÉ RIEŠENIA

 • detailne plánované renovácie a investície
 • optimálne správa majetku a zariadenia
 • plánovanie využitia zariadenia
 • efektívne riadenie energií
 • správa databázy plánov a prevádzkových údajov
 • eliminácia nákladov vďaka sledovaniu a kontrole chýb

RIEŠENIE ĽUDSKÝCH ZDROJOV

 • optimalizácia zamestnancov
 • outsourcing
 • jednotná mzdová politika

RIEŠENIE NÁKUPU A LOGISTIKY

 • Vďaka centralizácii nákupu (rovnaké materiály atď.) je možné dosiahnuť výrazné zľavy a zníženie nákladov.
 • Vďaka centralizácii logistického systému je možné dosiahnuť efektívne zníženie nákladov.

9 DÔVODOV PREČO SI NÁS VYBRAŤ

 • TRANSPARENTNOSŤ - automatizované, ľahko auditovateľné a pravidelne kontrolované procesy
 • SYSTÉM JEDNÉHO KONTAKTU - operatívna komunikácia prostredníctvom jednej osoby
 • PODPORA RIADENIA - optimalizácia zmluvných vzťahov a procesov
 • ODBORNÉ PORADENSTVO - v technickej oblasti
 • KVALITA ĽUDSKÝCH ZDROJOV - pre akúkoľvek prácu vyberáme najvhodnejšieho a motivovaného zamestnanca, predovšetkým z vlastných zdrojov
 • STABILITA ĽUDSKÝCH ZDROJOV - stojíme za našimi zamestnancami, z čoho vyplýva nízka fluktuácia
 • MOBILNÉ PRACOVNÉ SKUPINY - zvyšujú efektivitu našich správcov a technikov
 • ŠPECIALIZOVANÁ INŽINIERSKA PODPORA - pre plnenie konkrétnych úloh v tejto oblasti
 • SERVISNÝ TÍM - podporuje naše aktivity prostredníctvom našich partnerov a subdodávateľov
FMnewsroom.com

obchodné novinky vo Facility managemente a správe nehnuteľností vybrané spoločnosťou B+N

Sme odborníci na facility management. Je pre nás nevyhnutné udržiavať naše odborné znalosti aktuálne, poznať trendy a smerovanie nášho odvetvia, aby sme ich mohli ako prví integrovať do našich prevádzok.

Ako popredná spoločnosť v oblasti facility managementu v strednej a východnej Európe máme za cieľ deliť sa o tieto znalosti s našimi klientmi, preto sme vytvorili náš spravodajský portál v anglickom jazyku fmnewsroom.com.

Na tejto stránke pre vás zhrnieme najlepšie obchodné novinky. V rubrike FM PRIEMYSELNÉ NOVINKY píšeme o hráčoch FM a PM priemyslu a zmenách na trhu. Novinky z nášho firemného života nájdete v ponuke B+N FIREMNÉ NOVINKY. V časti PERSPECTIVES nájdete novinky o inováciách výskume a vývoji, pre trendy formujúce budúcnosť facility managementu a realitného sektora kliknite na TRENDY & SPRÁVY.

NAŠE ISO CERTIFIKÁTY

ISO 9001:
2015

Systém manažérstva
kvality

ISO 14001:
2015

Systém environmentálneho
manažérstva

ISO 45001:
2018

Systém manažérstva
BOZP

ISO 50001:
2018

Systém energetického
manažérstva

ISO/IEC
27001: 2013

Systém manažérstva
bezpečnosti informácií