Novinky

Najväčší maďarský prevádzkovateľ zariadení ďalej expanduje v západnej Európe

Líder na domácom a regionálnom trhu FM B+N Referencia Zrt. pokračuje v posilňovaní svojej medzinárodnej prítomnosti mimo strednej a východnej Európy, pričom 40 percent tržieb skupiny pochádza zo zahraničných prevádzok už v tomto roku. Akvizíciou spoločnosti Sagad so sídlom v Taliansku získala maďarská spoločnosť nové poznatky z odvetvia, významné západoeurópske skúsenosti a novú zákaznícku základňu.

Aktivity B+N Referencia Zrt. pokrývajú široké spektrum oblastí, od technickej údržby zariadení, čistiacich a hygienických služieb až po súvisiaci výskum a vývoj. Spoločnosť už dlhé roky kladie veľký dôraz na zahraničné akvizície, ktoré sa doteraz obmedzovali len na susedné a regionálne krajiny. Hygienické služby sú prítomné v zariadeniach mnohých nadnárodných spoločností a verejných inštitúcií, od Letiska Václava Havla v Prahe až po štadión Legia Warszawa v Poľsku. Akvizícia spoločnosti Sagad jej však poskytne aj znalosti a skúsenosti na posilnenie svojho portfólia.

Talianska spoločnosť úspešne a ziskovo pôsobí od roku 1950 a je aktívna v oblastiach, ako sú hygienické služby pre špecializované priemyselné zariadenia vrátane jadrových elektrární, ale má tiež bohaté skúsenosti s technickým riadením verejných a obytných budov. Prevádzkový model odvetvovej asociácie, ktorý je pri facility managemente takmer nevyhnutný, môže byť užitočným kormidlom pre domáci priemysel, napríklad na zabezpečenie čo najtransparentnejšej súťaže na trhu,“ povedal Ferenc Kis-Szölgyémi, generálny riaditeľ B+N Referencia Zrt., v súvislosti s akvizíciou.

Sagad s.r.l. má svoje sídlo v Ríme a Miláne a medzi jej klientov patria početné talianske ministerstvá, agentúry, univerzitné kampusy a globálne spoločnosti. Zaujímavosťou je, že B+N Referencia Zrt., v tomto roku už úspešne uzavrela ďalšie dve zahraničné akvizície, obe v Českej republike v oblasti správy budov, údržby a záhradníctva. Spoločný obrat oboch českých spoločností sa v roku 2022 blížil k 7 miliónom eur.