Novinky

Spoločnosť je regionálnym expertom na čistenie letísk

B+N Czeh Republic Facility Services, ako víťaz tendra vyhláseného v minulom roku, získala kontrakt na poskytovanie upratovacích služieb na Letisku Václava Havla v Prahe na ďalšie 4 roky od 1. januára 2022.

„Bez preháňania sa dá povedať, že naša spoločnosť je špecialistom na čistenie letísk v regióne strednej a východnej Európy. Okrem letiska v Prahe vykonávame čistiace a dezinfekčné služby aj na medzinárodnom letisku Ferenca Liszta v Budapešti“ – povedal Ferenc Kis-Szölgyémi, generálny riaditeľ B+N.

Zároveň dodal: „Čistenie letísk je klenotom našej spoločnosti. Je to pre nás stála referencia a oblasť inovácií. Sme hrdí, že podľa prieskumu ASQ, nezávislého medzinárodného inštitútu pre kontrolu kvality, je úroveň hygieny na medzinárodnom letisku Ferenca Liszta v Budapešti vynikajúca.“

Letiská sú pre spoločnosť oblasťou inovácií

Udržiavanie letiska v čistote si vyžaduje mimoriadne komplexné a rôznorodé služby. Je potrebné splniť veľa kritérií. Vzhľadom na nezvyčajnú „prevádzku“ a osobnú prepravu niekoľkých miliónov ľudí každý mesiac prevádzkovatelia letísk stanovujú mimoriadne prísne požiadavky na bezpečnosť, ochranu zdravia a životného prostredia. Výnimočná čistota a hygiena je základnou požiadavkou. Medzi ďalšie faktory, ktoré je potrebné vziať do úvahy, patrí hustota letov a rozdiely spôsobené rôznymi obdobiami cestovania. Pri našich aktivitách, rovnako ako pri odchodoch a príchodoch, je dôležitý čas, teda netolerujeme žiadne meškania. Je úplne bežné, že úlohy musia byť reorganizované kvôli delegáciám alebo zmenám počasia. Vyžaduje si to vysokú mieru flexibility. Na medzinárodnom letisku Ferenca Liszta v Budapešti je naša spoločnosť zodpovedná za udržiavanie čistoty na ploche 80 000 m2 vrátane širokej škály povrchov. Prirodzene, kvôli COVIDu boli na letiskách zavedené obmedzenia a ešte vyššie hygienické štandardy.

Klenoty B+N Letiská

Libor Holik, generálny riaditeľ B+N Česká republika a Slovensko v súvislosti s novým kontraktom upozornil: „Naša spoločnosť už roky poskytuje svoje služby na letisku v Prahe, pričom spĺňa najvyššie kvalitatívne požiadavky. Zodpovedáme za čistotu celkovej plochy 180 000 m2 na termináloch 2 a 3, čo znamená 15% nárast oproti predchádzajúcej zmluve. Do portfólia B+N patrí čistenie hangárov, administratívnych budov, vonkajších priestorov, presklených stien a nástupných mostíkov.”

B+N CZ, Robin

Letiská sú pre spoločnosť oblasťou inovácií. Na letisku v Budapešti neúnavne pracuje našich 8 autonómnych priemyselných čistiacich robotov, ktoré v tomto sektore určili nový trend. Zariadenie s názvom ROBIN R3000 bolo navrhnuté oddelením výskumu a vývoja B+N. Tieto zariadenia nám umožňujú efektívne čistiť veľké súvislé plochy. Naši ROBINi sa v blízkej dobe chystajú debutovať aj na letisku v Prahe.