Novinky

Nové príležitosti v Českej republike: Historické budovy v správe dcérskej spoločnosti B+N

O Českej republike je známe, že je plná prekrásnych kultúrnych pamiatok, budov a inštitúcií. Dve z týchto výnimočných pamiatok upratuje  práve česká B+N.

Ak ste v Prahe, jedným z miest, ktoré by ste určite mali navštíviť je Klementinum, komplex vybudovaný jezuitmi v roku 1556 v najobľúbenejšej časti Starého Mesta, neďaleko Karlovho mosta. Ide o jeden z najväčších komplexov budov v Európe, kde rád jezuitov v prekrásnych barokových múroch založil školu, z ktorej sa neskôr stala univerzita. Okrem tried a internátov postavili aj knižnicu, tlačiareň, lekáreň, divadlo a samozrejme cirkevné budovy. V roku 1654 bola zlúčená s Karlovou univerzitou a stala sa jej filozofickou a teologickou fakultou. Od roku 1930 je sídlom Národnej knižnice Českej republiky.

Výnimočné inštitúcie predstavujú mimoriadne príležitosti

“Sme veľmi hrdí, že od Augusta 2022 sa staráme o čistotu a poriadok tejto výnimočnej inštitúcie. Našou výzvou je 50,000 m2 povrchovej plochy a 17,000 m2 okien, o ktoré sa staráme už teraz. Čoskoro nás čaká taktiež starostlivosť o vonajší areál a zimná údržba.”- vysvetlil Libor Holik, konateľ dcérskych spoločností B+N Referencia v Českej Republike a na Slovensku.

10,000 m2 historickej plochy: wellness centrum, hotel, kaviareň a reštaurácia

B+N upratuje aj najznámejšie české kúpele. Janské Lázně  vďačia za svoju slávu liečivému termálnemu prameňu, ktorý bol objavený v roku 1006! Zakladateľom slávnych kúpeľov v 17. storočí bol Jan Adolf Schwarzenberg. Už vtedy boli postavené prvé budovy. Začiatkom 20. storočia sa celosvetovo preslávila úspešnou liečbou detskej obrny.

Tradícia, kvalita a skúsenosti sa tu úspešne udržiavajú dodnes: voda a terapia prispievajú k úspešnej liečbe pohybového ústrojenstva, neurologických problémov, sklerózy multiplex a chorôb dýchacích ciest.

B+N upratuje aj tento krásny komplex s rozlohou 10,000 m2 vrátane hotela, wellness centra, reštaurácie a kaviarne.