Novinky

B+N Referencia Zrt sa stala popredným poskytovateľom FM služieb v regióne strednej Európy

B+N Referencia Zrt. prevzala prevzala jednu z vlajkových lodí odvetvia facility managementu v Poľsku, t. j. INWEMER. Maďarský líder trhu sa týmto krokom dostal na vrchol aj v stredoeurópskom regióne.

Tento krok je logickým vývojom regionálnej expanzie, ktorú spoločnosť doteraz dosiahla. B+N Referencia Zrt. prevzala na jar 2021obchodné záujmy ISS Group v Českej republike, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku Nasledovala akvizícia slovinskej dcérskej spoločnosti ISS Group. B+N má 100% vlastníctvo v prevzatých spoločnostiach, rovnako ako v novej firme. Teraz môžeme jasne vidieť, že integrácia spoločností pôsobiacich v rôznych krajinách bola úspešná. Veľkosť a stav rozvoja poľského trhu robia z tejto transakcie míľnik v histórii spoločnosti.

Vďaka tejto novej akvizícii vysoko rozsiahle portfólio služieb B+N Referencia Zrt. plne pokrýva stredoeurópsky región. Spoločnosť sa týmto krokom stala lídrom na trhu v regióne a neprehliadnuteľným hráčom v tomto odvetví. Medzi jej zákazníkov patria veľké spoločnosti a významní predstavitelia podnikateľského sektora, ako aj vládne organizácie.

Po míľnikovej akvizícii poľskej spoločnosti sa spoločnosť ponúkajúca svoje služby v šiestich kľúčových krajinách regiónu rozprestiera na ploche 15 miliónov metrov štvorcových s 18 000 zamestnancami

INWEMER je dominantným hráčom FM trhu v Poľsku už od roku 1992. Aktivity firmy bezprecedentne pokrývajú celé územie krajiny. Zákazníci tak môžu využívať štandardizované a vysokokvalitné služby v každom meste. Portfólio jej zákazníkov zahŕňa štátne inštitúcie a súkromné ​​podniky, ako aj množstvo domácich a nadnárodných spoločností. So svojimi 7 000 zamestnancami ponúka firma služby pre viac ako 750 zákazníkov na území s rozlohou 5,5 milióna metrov štvorcových. Medzi jej hlavné činnosti patrí upratovanie a ďalšie služby facility managementu. V roku 2020 dosiahla tržby vo výške 45 miliónov eur.

“B+N Referencia Zrt. získala vlastníctvo Inwemer System v konkurencii prestížnych medzinárodných spoločností. Som hrdý na to, že v nadväznosti na minuloročné akvizície z nás tento krok urobil vedúceho hráča na regionálnom trhu. V roku 2020 sme dokázali, že znalosti a odbornosť našich kolegov obstojí aj na medzinárodnom trhu. Regionálna expanzia je pre nás skutočným úspechom. Podľa prieskumu Top European Facility Management z roku 2021, ktorý uskutočnila švajčiarska spoločnosť Drees & Sommer na medzinárodnej úrovni, sme podľa tržieb 13. najväčšia FM spoločnosť v Európe.

Veľkosť našej spoločnosti, ktorá je dnes značná aj na európskej úrovni a naše rozsiahle portfólio služieb poskytnú našim zákazníkom množstvo výhod

Prevzatím INWEMER s 30 ročnou históriou sme jednoznačne postúpili o ďalší level vyššie. Integrácia skúseností a odborných znalostí poľskej spoločnosti je pre B+N Referencia Zrt veľkou výzvou – a zároveň obrovskou príležitosťou. Som si istý, že po vzore úspešných maďarských, českých, slovenských, rumunských a slovinských akvizícií budeme neprehliadnuteľným hráčom aj na najdominantnejšom trhu regiónu, teda v Poľsku. Veľkosť našej spoločnosti, ktorá je dnes značná aj na európskej úrovni a naše rozsiahle portfólio služieb poskytnú našim zákazníkom množstvo výhod. Naše synergie a nákladovo efektívne operácie zabezpečujú obrovskú konkurenčnú výhodu na každom trhu.“ – povedal Ferenc Kis-Szölgyémi, generálny riaditeľ spoločnosti.

Dodal: „Zarábame vďaka našej skupine manulálne pracujúcich zamestnancov. Keďže európski robotníci pochádzajú prevažne z regiónu strednej a východnej Európy, som presvedčený, že tento významný zdroj pracovnej sily zlepší našu konkurencieschopnosť aj v západnej Európe. Na základe tejto výhody plánujeme ďalšiu expanziu.“

B+N Robin robot

B+N Referencia Zrt. formuje budúcnosť facility managementu. Okrem neustáleho zlepšovania svojich služieb kladie veľký dôraz na technologické inovácie. Firma verí, že automatizácia a robotizácia získavajú čoraz väčší význam aj v tomto tradičnom sektore. To je dôvod, prečo pred niekoľkými rokmi zriadila oddelenie výskumu a vývoja s 20 zamestnancami, čo nemá v histórii facility managementu v Maďarsku obdobu. Technologické inovácie oddelenia výskumu a vývoja sú teraz k dispozícii celej medzinárodnej skupine spoločností. Dobrým príkladom je vlastný autonómny priemyselný čistiaci robot uvedený na trh v roku 2019 alebo mobilné UV dezinfekčné zariadenie vyvinuté v roku 2020.

V blízkej budúcnosti bude spoločnosť pomocou revolučnej technologickej inovácie, systému metagenomickej analýzy a prognózy, schopná identifikovať patogény na rôznych povrchoch. Táto metóda umožňuje rýchlu detekciu kolónií patogénov a predchádza potenciálnej epidémii. Takto získané údaje je možné použiť ako základ pre sledovanie účinnosti čistenia a dezinfekcie. Tento unikátny vynález môže drasticky znížiť riziko infekcií v nemocniciach a zlepšiť bezpečnosť pacientov, pričom zamestnávatelia ho môžu využiť na zabezpečenie ochrany zdravia a bezpečnosti svojich pracovníkov.